top of page

Nowy Kalendarz Dziadowski gotowy!


Z dumą ogłaszamy zakończenie prac nad najnowszym projektem Kalendarza Dziadowskiego na rok 2024! Już na początku grudnia będziecie mieli okazję zagarnąć swój egzemplarz. Śledźcie naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi daty premiery i dostępności kalendarza.


Tegoroczna edycja kalendarza przenosi nas w fascynujący świat portretów, ukazując różnorodność postaci Dziadów Noworocznych i Szlachciców. Każda strona kalendarza kryje w sobie unikalny portret, a całość została ozdobiona starannie zaprojektowaną stroną tytułową.


Projekt, którym pochwalić się może młody grafik Michał Figura, uczęszczający do Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu, zasługuje na szczególne wyróżnienie.


Zdjęcia, które wypełniają strony kalendarza, są autorstwa doświadczonego fotografa regionalnego folkloru, Daniela Franka. Jego umiejętność uchwytywania esencji lokalnych tradycji jest niepodważalna, tworząc niepowtarzalny klimat każdego portretu.


Również w tym roku dołączył do projektu sponsor – Bank Spółdzielczy Węgierska Górka, wspierając inicjatywę i przyczyniając się do jej realizacji.


Kalendarz wydany został przez Gminę Milówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Milówce.
295 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page