top of page

Bratanki zza Potoka 

fot: FB Bratanki zza Potoka 

O Nas

W malowniczej wiosce Brzuśnik, grupa Bratanki zza Potoka zyskuje coraz większe uznanie, skupiając w sobie 35 entuzjastów. To niezwykłe zjawisko, które ma głębokie korzenie w tradycji, rodzinie i pasji muzycznej.

Rodzinna więź i pasja

Ta zgrana grupa, licząca około 35 osób, imponuje swoją różnorodnością wiekową. Stanowi ją głównie rodzina, obejmująca członków od 13 do 60 lat, co stanowi aż 70 procent składu. To nie tylko kolektyw muzyczny, ale przede wszystkim rodzina, która wspólnie kultywuje tradycje kolędowania, przekazując je młodszemu pokoleniu. W sercu Brzusnika, od dwóch lat Grupa Bratanki zza Potoka prężnie działa, zjednoczona wspólnym zamiłowaniem do muzyki, tradycji i chęcią przekazywania kulturowego dziedzictwa. 

Sukcesy i Statuetka Grupy Roku 2023

Działając z niebywałym zaangażowaniem, grupa w krótkim czasie zdobyła uznanie społeczności lokalnej. Ich wyjątkowe brzmienie i zaangażowanie zaowocowały zdobyciem prestiżowej statuetki dla Grupy Roku 2023. To wyjątkowe wyróżnienie świadczy o ich znaczącym wkładzie w lokalną scenę kulturalną.

Zespół skromnie dziękuje wszystkim, którzy oddali swoje głosy na ich rzecz. To dla nich nie tylko nagroda, lecz również zachęta do dalszego rozwijania swojego dziedzictwa. Grupa Bratanki zza Potoka z Brzusnika zachęca wszystkich do dołączenia i wspólnego kolędowania. Ich pasja i oddanie są niewątpliwie inspiracją dla całej społeczności. Do zobaczenia na wspólnym śpiewaniu!

bottom of page